ژله رنگين کمان يکي از پر طرفدارترين ژله هاي مجلسي است. براي تهيه ژله رنگين کماني تنها نياز به چهار بسته ژله در رنگ هاي مختلف داريد و البته مقداري بستني يا شير. رنگ ژله ها را طوري انتخاب کنيد که با هم تناسب داشته باشند و در کنار هم دسر زيبايي ايجاد کنند. براي اين کار ميتوانيد از رنگ هاي پودر ژله رنگين کمان استفاده کنيد و يا پالت رنگي دلخواه خود را جايگزين کنيد.  براي تهيه ژله رنگين کمان ميتوانيد از قالب ژله پلاستيکي يا قالب هاي في استفاده کنيد.


مرحله اول:


براي آماده کردن هر بسته ژله به اين صورت عمل کنيد که نصف پودر ژله را داخل کاسه اي بريزيد و 1/2 ليوان آب جوش به آن اضافه کنيد و هم بزنيد تا ژله شفاف شود. سپس 1/2 ليوان آب سرد به آن اضافه و مخلوط کنيد.


مرحله دوم:


ژله را داخل قالب بريزيد و حدود 20 دقيقه داخل فريزر قرار دهيد تا خودش را بگيرد. دقت کنيد ژله سفت نشود. فقط تا حدي که بسته شود کافيست.


 نصف باقي مانده پودر ژله را با 1/2 ليوان آب جوش مخلوط کنيد. پس از اينکه شفاف شد با 1/2 ليوان بستني يا شير مخلوط کنيد و خوب هم بزنيد.


مرحله سوم:


پس از اينکه ژله داخل فريزر کمي خودش را گرفت و کم کم ژله حل شده با بستني را روي آن بريزيد و مجدد داخل فريزر قرار دهيد تا خودش را بگيرد و به همين صورت تمام بسته ها را اماده کنيد و لايه لايه ژله ساده و ژله بستني را روي هم بگذاريد.


پس از اينکه لايه اخر را اضافه کرديد ژله را داخل يخچال قرار دهيد (داخل فريزر نگذاريد) تا خودش را بگيرد. براي خارج کردن ژله قالب را چند ثانيه داخل آب داغ قرار دهيد تا ژله از قالب جدا شود سپس در ظرف برگردانيد و سرو کنيد.


نکته:در زمان اضافه کردن لايه ها دقت کنيد که لايه زيري بسته شده باشد.
با دقت و به ارامي لايه بعدي را اضافه کنيد تا لايه ها باهم ترکيب نشوند.
ميتوانيد از لايه ها با رنگ ها بيشتري نيز استفاده کنيد.


همچنين ميتوانيد به جاي ريختن مواد داخل قالب بزرگ آنها را داخل بستني خوري يا ليوان اماده و سرو کنيد.


منبع: ايران کوک


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

نفسکش خاطرات يک ديوانه وبلاگ سرگروه ادبيات فارسي متوسطه اول شهرستان بوكان آرام وحشی Justin مهیار رایانه اينجا همه چيز درهمه stevieq40p News alamoot مشاور دیه در امور بیمه