هر سازماني به بهانه‌ي مناسبت‌هاي مختلف و همچنين رويدادهاي خاص براي مشتريان، کارمندان و مردم عادي هدايايي را در نظر مي‌گيرد. اين کار به منظور ايجاد ارتباطات جديد و همچنين صميمي‌تر کردن ارتباطات موجود و دلايل ديگر انجام مي‌شود. برخلاف تصور بسياري از مديران ارشد سازمان‌‌ها و کارخانجات مختلف، خريد هديه سازماني و تبليغاتي براي مشتريان و کارمندان يک کار اضافي و بيهوده نيست. اين امري است کاملا ضروري که هر سازماني بايد آن را انجام دهد. در دنيا سازمان‌ها و شرکت‌هاي بزرگ به دنبال بهانه‌اي براي دادن هديه‌هاي سازماني خود هستند براي تکرار شدن ياد برندشان در ذهن همگان! مورد مهم در اين ميان انتخاب بهترين هديه سازماني است. همان قدر که دادن هديه به کارمندان و مشتريان اهميت دارد به همان اندازه انتخاب درست هديه نيز مهم است. در اين مقاله ما قصد داريم شما را با بهترين هديه‌هاي سازماني آشنا کنيم. ايده‌هاي خوب و عالي براي خريد هديه سازماني به منظور رسيدن به اهداف در نظر گرفته شده از دادن اين هدايا. همراه ما باشيد.زماني که سخن از بهترين هديه سازماني مي‌شود توجهات همه به سمت تقويم‌هاي سازماني مي‌رود که داخل آن کلي تبليغات سازمان و يا کارخانه وجود دارد. درست است که اين هديه مناسب بوده و مرسوم است اما زمان رو به جلو رفته و ايده‌هاي جديد براي اين کار بوجود آمده است. بياييد کمي متفاوت عمل کرده و مشتريان و کارمندان خود را با هداياي سازماني هدفمند غافل گير کنيد.


بهترين هديه سازماني هديه‌اي است که چند ويژگي مهم را داشته باشد. اين ويژگي‌ها عبارت‌اند از:  1. خاص و متفاوت باشد.

  2. يک ماندگاري در ذهن ايجاد کند و يک خاطره خوب از گرفتن آن.

  3. هميشه جلوي چشم بوده و ديده شود.

  4. کاربردي بوده و به کار گيرنده هديه بيايد.

  5. هزينه زيادي براي سازمان نداشته باشد.


در ادامه ايده‌هاي بهترين هديه سازماني را با هم مرور خواهيم کرد.


تنديس و مجسمه خاص:


اگر مشکلي در هزينه خريد هديه سازماني نداريد مي‌توانيد تنديس و يا يک مجسمه خاص را براي اين کار انتخاب کنيد. تنديس و مجسمه به دليل اينکه معمولا در دکور خانه و يا محل کار هديه گيرنده قرار مي‌گيرد هميشه جلوي چشم بوده و مي‌تواند شما و نام برندتان را براي مدت طولاني در ذهن مشتري نگه دارد. همچنين اين مدل هديه تاريخ اتمام نداشته و مي‌تواند مدت زمان زيادي در نزد هديه گيرنده باقي بماند.


تابلوي دکوري:


يکي از ايده‌هاي بهترين هديه سازماني تابلو با طرح خاص است. اشتباه نکنيد نبايد طرح تابلو لوگو شرکتتان باشد. يک طرح خاص و متفاوت را براي تابلو انتخاب کنيد به صورتي که انگار قرار است تابلو در خانه و يا محل کار گيرنده هديه نصب شود. لوگو شما بايد بسيار کوچک در گوشه‌اي از اين تابلو باشد چراکه گيرنده هديه نيازي به ديدن لوگو ندارد. او هربار که اين تابلو را مي‌بيند به ياد برند و شرکت شما خواهد افتاد و از شما ياد خواهد کرد.


 


خودکار و خودنويس‌هاي مخصوص:


خودکار و خودنويس يکي از ساده‌ترين هديه‌هايي است که مي‌توانيد تهيه کرده و به مشتريان و کارمندان خود بدهيد. توجه داشته باشيد که نبايد اين خودکارها و يا خودنويس‌ها معمولي باشند. خودکار معمولي را همه مي‌توانند خريداري کنند، هديه‌اي که شما مي‌دهيد بايد خاص و متفاوت باشد. خودکار و خودنويس وسيله‌هاي کاربردي هستند که مي‌توانند براي هديه گيرنده هم مفيد واقع شوند و هميشه جلوي ديد باشند. به احتمال زياد در جيب کت خواهند بود.


اين هديه هزينه کمتري داشته ولي طول عمر کمي نيز خواهند داشت چراکه بعد از اتمام جوهر، فرد هديه گيرنده به احتمال فراوان آن را دور خواهد انداخت.


دفترچه ياداشت:


دفترچه ياداشت هم يکي از ايده‌هاي بهترين هديه سازماني است که ما به شما معرفي مي‌کنيم. در اينکه دفترچه يادداشت کاربردي بوده و به کار اکثر هديه گيرنده‌ها خواهد آمد شکي نيست. اما اين هديه چه ويژگي‌هايي باشد داشته باشد؟ تقويم‌هاي تبليغاتي را نگاه کنيد هر آنچه که در آن است دفترچه شما بايد فاقد آن باشد. مثلا تبليغات فراوان بر روي دفترچه، اختصاص چندين صفحه در اول، وسط و آخر دفترچه به تبليغات و انداختن لوگوي شرکت پشت تمامي صفحات و … يادتان باشد دفترچه شما بايد دفترچه‌اي باشد که هديه گيرنده بتواند از آن به خوبي استفاده کند.


شما مي‌توانيد لوگوي شرکت را بسيار کوچک در يک گوشه دفترچه ثبت کنيد. و چند صفحه آخر دفترچه را نيز به معرفي کردن خدمات و محصولات شرکت خود اختصاص دهيد. سعي کنيد رنگ دفترچه نيز دقيقا رنگ سازمان خودتان باشد.


کاکتوس‌هاي تبليغاتي به عنوان هديه سازماني:


کاکتوس‌هاي تبليغاتي نيز يک ايده جديد و مناسب براي هديه دادن هستند. معمولا روال کار به اين صورت است که کاکتوسي که قرار است هديه داده شود در داخل گلدان‌هايي قرار مي‌گيرد که لوگو و برند شرکت شما بر روي آن حکاکي شده است. مردم علاقه زيادي به گل دارند و معمولا از هديه گرفتن گل و گياه نيز خوشحال شده و هميشه آن را جلوي چشم خود مي‌گذارند. از آنجايي که عمر کاکتوس ها 


عطرهاي جيبي:


شايد عجيب به نظر برسد ولي عطر جيبي نيز مي‌توان يک هديه سازماني مناسب باشد. البته بايد توجه کنيد که هنگام انتخاب عطر يک بوي عامه پسند و اسپرت را انتخاب نماييد تا همه از بو کردن آن لذت ببرند. نکته مهم در مورد اين هديه سازماني اين است که اولا هزينه آن زياد خواهد بود و دوم انتخاب چنين بويي مشکل است و همچنين يک هديه کوتاه مدت محسوب مي‌شود چراکه بعد از تمام شدن عطر احتمالا قاب آن را دور انداخته خواهد شد.


منبع : شوکوبرند


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Matthew دانلود کتاب درسی زیبایی و شادابی درسی بلاگ نگین سازه توتیا آن سوے پرچین ها...دنیاے من است دانشکده فایل 2 برکه ی نیلو قیمت بیت کوین