سفر به لبنان و دیدار با آقا سید حسن!

چندسال پیش در دوران جوانی، همراه با عده ای از طلاب و ون و اساتید حوزه سفری به سوریه و لبنان داشتیم و در لبنان میهمان حزب الله بودیم و از بسیاری مناطق دیدنی لبنان از جمله مناطق جنگی جنوب لبنان و بلندیهای جولان و محل جنگهای 6 روزه اعراب و اسرائیل، محل شهادت حجت الاسلام (دبیرسابق حزب الله) و . بازدید نمودیم، شاید مهمترین اتفاق در آن روزها جلسه دیدار با سیدحسن نصرالله بود که آنموقع به اندازه امروز قدر آن را ندانستیم، در دیدار با ایشان، دو نکته جالب وجود داشت اول اینکه ایشان با زبان فارسی و با تسلط کامل برای ما صحبت کرد که هرچند برای ما خارج از انتظار بود اما بخاطر حضور چندساله ایشان در ایران و شهر قم، طبیعی بود. دوم اینکه ارادت و مودت و اعتقاد و محبتی که ایشان به ولایت فقیه و شخص حضرت آیت الله ای داشتند، بی نظیر بود و بنده هیچ مسئول و مدیر و عالم ایرانی نمی شناسم که به اندازه ایشان این اعتقاد و مودت را لااقل ابراز نماید!

ایشان در آن جلسه بیش از همه از چند مورد کرامات و پیش گوییهای مقام معظم رهبری که محقق شد و راهنمایی های مؤثرشان برای حزب الله گفتند . از جمله اینکه جمعی از فرماندهان حزب الله همراه با سید حسن نصرالله بعد از آزادی جنوب لبنان، خدمت مقام معظم رهبری می رسند و می گویند حدود 24 سال طول کشید تا جنوب لبنان آزاد شود انشاء الله بتوانیم یک روزی قدس را آزاد کنیم و مقام معظم رهبری می فرمایند کمتر از این مدت انشاء الله قدس آزاد میشود! 

بعدها این مطلب هم با یک واسطه از ایشان نقل شد که در ابتدای جنگ 33 روزه، پس از آنکه حزب الله دو م اسرائیلی را دستگیر می کند و به این بهانه جنگ شروع می شود، و حملات و صدمات و خرابیها به بار می آید، سیدحسن تردید می کند که آیا دستگیری دو سرباز اسرائیلی درست بود یا نه، بخاطر این کار متحمل خسارات زیادی شده ایم، آیا نباید آنها را آزاد کنیم که جنگ تمام شود . نهایتاً پیکی را به ایران و خدمت مقام معظم رهبری می فرستند و ایشان می فرمایند که کار شما درست بود، اسرائیل از قبل قصد حمله به شما داشت و آن جنگ را زودهنگام آغاز کرد، مقاومت کنید که پیروز هستید و حتی پس از پیروزی به قدرتی تبدیل می شوید که کسی جلودارش نیست!. سیدحسن می گوید علیرغم اینکه تمام محاسبات ما خلاف آنچیزی بود که ایشان می فرمود ولی به مقاومت ادامه دادیم و الحمدلله پیروزی نصیب حزب الله شد.

به نظر می رسد این محبت بین دو این دو سید بزرگوار، متقابل است تا جائی که حضرت آقا به حاج قاسم سلیمانی می گوید تمام اقدامات و عملیات شما در منطقه با هماهنگی و جلب نظر و راهنمایی سید حسن باشد. 

تکمله :

یکی از نشانه های ارادت و محبت سید حسن نصرالله به مقام معظم رهبری، سخنان ایشان در یک همایش در بیروت است که می گوید : شناخت شخصی و مستقیم و نزدیک بنده از امام ‌ای به سال ۱۹۸۶ باز می‌گردد، سالی که دیدارهای متعدّد و فشرده‌ای برای بنده فراهم شد و باعث شد تا با افکار، آرا، مبانی، طرز تفکّر و تحلیل وقایع، روش ره‌بری و حکومت و تصمیم‌گیری و شاخصه‌های اخلاقی دل‌پذیر ایشان که با تواضع، نرم‌خویی، مهربانی، صبر، سعه‌ی صدر، زهد و ساده‌زیستی و… هم‌راه بود، بیش‌تر آشنا شوم.

بنده اکثر کتاب‌های ایشان را خوانده‌ام و می‌توانم ادّعا کنم قریب به اتّفاق نگاشته‌ها، گفت‌گوها و بیانات ایشان را از هنگام رحلت امام خمینی قدّس سرّه الشّریف تا کنون دنبال کرده‌ام. این‌ها را می‌گویم تا شهادتی بدهم. هم‌چنین حجم وسیعی از دروس فقهی ضبط شده‌ی ایشان، در چند باب از فقه، را گوش کرده‌ام. و پس از اطّلاع از شهادت تعداد پر شماری از کسانی که ایشان را از نزدیک می‌شناسند، حال یا فقها، متفکّران، سران یا نخبگان ی و فرهنگی و پس از کنکاش در سیره‌ی شخصی، علمی، فکری، جهادی و ی ایشان، می‌توانم با اطمینان کامل بگویم: ما در برابر امامی هستیم در ره‌بری و حسن حکومت، در تقوا و زهد، در فقه و اجتهاد، در تفکّر و تفکیک ساحات و نوآوری، عظیم الشان. ما در برابر امامی هستیم که نگاهی همه‌جانبه، عمیق، مستحکم و استوار دارد. 

متن کامل این سخنرانی بسیار جالب و خواندنی را که به برخی پیشگوییهای مقام معظم رهبری و فضائل وکرامات ایشان اشاره دارد و در همایش «نوآوری و اجتهاد از دیدگاه آیت‌الله ‌ای» در بیروت ارائه شد و به بررسی ابعاد علمی و اجتهادی حضرت آیت‌الله ‌ای پرداخته شد و اندیشمندان و صاحب‌نظرانی از کشورهای مختلف اسلامی حضور داشتند، در این آدرس بخوانید :

http://farsi.khamenei.ir/others-note?id=12605

آدرس تلگرامی این مطلب : https://telegram.me/mahdiabdollahi/22

مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : ایشان ,الله ,لبنان ,مقام ,معظم ,بنده ,مقام معظم ,معظم رهبری ,برابر امامی ,امامی هستیم ,آزاد کنیم ,برابر امامی هستیم
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

aryan97.parsablog.com پلاک دردسرساز... فلزیاب اورجینال09362131009 وسايل شهربازي ویستا رایانه آموزش مقدماتی کامپیوتر اخبار دنیای گیم و دیجیتال managers روانشناسی امروزی