مشاور پرورش شترمرغ

 

 

آزمایش کاربردی
مواد آزمایشی شامل 7 خانواده شترمرغ (7نرو 14 ماده) بود که پنج خانواده در سن 7 سالگی و دو خانواده در سن 5 سال بودند.
 در طول کل فصل تولید مثلی ، پارامترهای زیر مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت: طول دوره تخم گذاری ، میانگین میزان تخم گذاری ، تعداد تخم های گذاشته شده توسط یک ماده ، نسبت تخم گذاری های تخم مرغ ، وزن و شکل تخم مرغ ، وزن تخم مرغ از دست رفته در جوجه کشی ، لقاح تخم مرغ درصد جنین های مرده و جوجه های غیر قابل استفاده ، جوجه دراوری از تخمهای بارور و ماندگاری.
شتر مرغ هفت ساله با دوره تخمگذار کوتاه تر (134 روز) مشخص شد ، اما در عین حال با نسبت های بالاتر تخم های جوجه کشی. 

مشاور تخصصی پرورش شترمرغ

 


این گروه همچنین از نظر لقاح زیاد تخم (79.7٪) و همچنین شاخصهای قابل جوجه کشی در بالاترین میزان مرگ و میر همزمان جنین در طی جوجه کشی (6/11٪) مشخص شد. 
شترمرغ های پنج ساله یک دوره تخمگذار طولانی تر (175 روز) به نمایش گذاشتند که در طی آن ماده تخم مرغ بیشتری قرار می داد. علاوه بر این ، این گروه با بخش کمتری از تخم های جوجه میری ، شاخص های بهتر لقاح تخم مرغ (83.5٪) و نتایج جوجه کشی بهتر مشخص می شود. 
علاوه بر این ، شاخص شکل تخم مرغ بالاتر تعیین شده نشان می دهد که مرغ 5 ساله تخم هایی را که کروی تر بودند تخم گذارده است. با انجام مجدد ، نتایج بدست آمده نشان می دهد که در شرایط دیگر نیز ، شاخص های بهتری از عملکرد تخمگذار ، لقاح تخم و جوجه کشی در گروه شتر مرغ 5 ساله مشاهده شده است

 

پژوهشگر ارشد کشوری در صنعت شترمرغ

مدرس دانشگاه و عضو کمیته علمی دانشگاه

مشاور تلفنی پرورش شترمرغ ایران

Dr Zamani PHD TMU Iran

akbarzamani.ir

09132098516


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

معرفی بهترین های وب ایران A.E research works Asal هنرهای شخصی ستین آموزش خط ریز و درشت فارسی مدرس خط ریز و درشت انگلیسی همه چی موجوده lisseperruquepas